Jak wyłączyć płatne sms – subskrypcje

Bardzo często spotykamy się z różnego typu SMS, które spamują nasz telefon, oferując mega rabat, fascynujący horoskop, darmowe mp3 czy super loterię.

Czasami przez nieuwagę możemy odpowiedzieć na takiego smsa lub w inny sposób zapisać się do “usługi” otrzymywania płatnych sms. Owa usługa polega na cyklicznym (np. raz dziennie) wysyłaniu SMS na nasz numer telefonu, który pobiera z naszego konta pewną kwotę poeniędzy – 2.60zł, 3.2zł, czasami 5zł..

Niestety w bardzo wielu przypadkach o fakcie “zapisania się do subskrypcji” dowiadujemy się z chwilą otrzymania komunikatu “brak środków na Twoim koncie”..

Co robić w takiej sytuacji? Jak zrezygnować/wyłączyć otrzymywanie płatnych sms?

Wystarczy wykonać 2 prote kroki (cała procedura jest w pełni darmowa! płacimy tylko na wysłanie SMS – wg standardowej taryfy operatora – jak za zwykły SMS). Poniższe kroki są właściwe dla większości typów subskrypcji sms. (W pozostałych przypadkach, najlepiej udać się do biura obsługi naszego operatora)

1. Wysyłamy sms o treści “LISTA” na numer:
8888 (sieć Plus) lub 6000 (Orange, Play)

W odpowiedzi otrzymujemy listę “usług”, które są aktywowane dla naszego numeru telefonu. Najważniejsza informacja w otrzymanym SMS to nazwa subskrypcji, która jest aktywna.

Przykładowa treść SMS: “Aktywowana 1 usługa: OK “. Przeważnie w dalszej treści sms podana jest również instrukcja jak wyłączyć daną usługę. Jeśli osok nazwy usługi jest numer w nawiasie, zapisujemy i nazwę usługi i ten numer, który jest niezbędny do rezygnacji z subskrypcji (patrz punkt 2).

2. Wyłączamy subskrypcje SMS:
Wysyłamy SMS o treści “STOP XX” na numer 60128, gdzie XX to nazwa usługi (w naszym przypadku: OK).

Tak więc w nawiązaniu do punktu 1, treść SMS to: “STOP OK” na numer 60128. Po chwili powinniśmy otrzymać odpowiedź: “Usługa OK dla Twojego numeru została wyłączona!“.

Jeśli obok nazwy subskrypcji jest w nawiasie numer, np. “Aktywowana 1 usługa: PLIK(60477)“. Wysyłamy SMS o treści “STOP PLIK” na numer 60477.

 

Pozostałe numery, które mogą się przydać w poszukiwaniu “zjadaczy pieniędzy”:

treść: STOP numer: 2800 (nadawca: wapster)
treść: STOP numer: 8010 (nadawca: 7419)
treść: USUN numer: 8074 (nadawca: 7400 lub 7407)

Więcej numerów: http://plusforum.pl/viewtopic.php?t=4582

Od tej pory możemy się cieszyć stałym saldem na koncie.. 😉

Na koniec można na stałe zablokować możliwość korzystania z tego typu usług, wysyłając SMS o treści: “START BLOKADA” na numer 8888 (sieć Plus), lub 6000 (sieć Orange, Play)


Publikacja, czytanego aktualnie wpisu Jak wyłączyć płatne sms – subskrypcje zostala umieszczona w kategorii informacje, wiadomości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Jak znaleść Jak wyłączyć płatne sms – subskrypcje: Jak wyłączyć płatne sms – subskrypcje anulowanie subskrypcji sms, Jak wyłączyć płatne sms – subskrypcje blokada subskrypcji sms, Jak wyłączyć płatne sms – subskrypcje dostaje płatne sms co robić, Jak wyłączyć płatne sms – subskrypcje jak wyłączyć otrzymywanie płatnych sms, Jak wyłączyć płatne sms – subskrypcje jak wyłączyć sms premium, Jak wyłączyć płatne sms – subskrypcje jak zablokować płatne sms, Jak wyłączyć płatne sms – subskrypcje lista 6000, Jak wyłączyć płatne sms – subskrypcje lista 8888, Jak wyłączyć płatne sms – subskrypcje płatne sms jak wyłączyć, Jak wyłączyć płatne sms – subskrypcje
Szukasz naszej strony Świat rozrywki w 1 miejscu na sieci? Spróbuj, world4fun, portal rozrywkowy, portal ze wszystkim, muzyka, mp3 download, kawały, dowcipy, śmieszne zdjęcia, filmiki

----------------- L I N K I   S P O N S O R O W A N E -----------------
----------------- L I N K I   S P O N S O R O W A N E -----------------